نکات خرید بهترین بالش طبی

خلاصه

استفاده از بالش طبی مناسب باعث جلوگیری آسیب به کمر و گردن در هنگام خوابیدن یا نشستن می شود، در این مقاله قصد داریم تا بهترین بالش طبی برای دیسک گردن را معرفی نماییم با ما همراه باشید...

۱۴۰۱ سه شنبه ۲۰ دي
303
نکات خرید بهترین بالش طبی

استفاده از بالش طبی مناسب باعث جلوگیری آسیب به کمر و گردن در هنگام خوابیدن یا نشستن می شود، در این مقاله قصد داریم تا بهترین بالش طبی برای دیسک گردن را معرفی نماییم با ما همراه باشید...

اگر از گردن درد و یا کمردرد رنج می‌برید، در اولین فرصت باید به فکر تهیه یک بالش استاندارد باشید. نقش کالای خواب مناسب در جلوگیری از عود گردن درد بر هیچ یک از ما پوشیده نیست. بهترین گزینه برای این موارد بالشت­های طبی هستند که بر اساس اصول پزشکی تولید می­شوند و می‌توانند از آسیب به کمر و گردن در هنگام خوابیدن یا نشستن جلوگیری کنند. جالب است بدانید که بسیاری از دردهای گردنی از خوابیدن بر روی بالش‌های غیراستاندارد ناشی می‌شوند. با توجه به اهمیت این موضوع، در این عنوان قصد داریم تا بهترین بالش طبی برای دیسک گردن و به طور کلی برای سایر عارضه‌های مرتبط را معرفی و در مورد مزایا و معایب آن‌ها بحث کنیم.

 

بالش طبی چیست؟

پیش از معرفی این که بهترین بالش طبی برای گردن درد چه نوعی است، بهتر است به طور کلی این محصولات را بشناسیم و با کاربردهای آن آشنا شویم. به طور کلی این محصولات از لوازم جانبی خواب هستند که راحتی و آسایش بیشتری را برای شما فراهم می­کنند و باعث می­شوند تا سر و گردن در هنگام خواب در وضعیتی درست قرار بگیرند. در واقع، کالاهای خواب طبی به پیشگیری از چندین بیماری شایع، با توجه به گردن درد و کمردرد کمک می­کنند. به طور کلی بالشتک­های پزشکی از سر، گردن و شانه­ها پشتیبانی می­کنند.

نگه داشتن همه اجزای بدن در یک راستا، کاهش تنش و استرس و متعادل کردن وضعیت نقاط خاصی از بدن در زمان خواب از دیگر مزیت‌های این نوع هستند. به طور کلی بالشتک‌های طبی وضعیتی را ایجاد می‌کنند که به خواب آرام و احساس استراحت کمک می‌کند. به طور کلی، خوابیدن به پهلو یا به پشت مفیدتر از خوابیدن روی شکم است. در هر یک از این حالت‌های خواب، بهتر است که ستون فقرات خود را در وضعیتی مناسب حفظ کرده و متعادل نگه دارید؛ وضعیتی که فشار روی بافت‌های ستون فقرات را کاهش می‌دهد و ماهیچه‌های شما را قادر می‌سازد تا آرام شوند. بالش طبی همان محصولی است که می‌تواند این وضعیت را در حین خواب برای شما فراهم کند. این محصولات وزن سبکی دارند و از پنبه، میکروفیبر، نایلون، مصنوعی و غیره ساخته شده‌اند.

انواع مختلفی از بالش طبی یا ارتوپدی در توانی نو موجود است که تشخیص اینکه کدام یک برای شما مناسب است را دشوار می‌کند. با این حال، پزشکان معمولاً انواعی را توصیه می‌کنند که از گردن و شانه‌ها حمایت می‌کنند و در عین حال هم ترازی را افزایش می‌دهند. این محصولات می‎توانند به تسکین درد و بهبود راحتی کمک کنند. برخی از آنها حتی دارای تکیه گاه فشار داخلی هستند که به توزیع یکنواخت وزن کمک می کند.

 

کاربردهای بالش طبی

این بالشت‌ها اغلب توسط افرادی که درد در نواحی گردن، کمر و شانه را تجربه می کنند یا کسانی که می‌خواهند وضعیت خود را بهبود بخشند و از ایجاد مشکلات گردن و شانه جلوگیری کنند، استفاده می‌شود. این نوع از متداول‌ترین انواع بالش‌های طبی هستند. انواع مختلفی از این محصولات در بازار موجود است که هر کدام مزایای متفاوتی دارند. علاوه بر نوعی که برای گردن درد به کار گرفته می­شوند، برخی از انواع بالش­های طبی به طور ویژه برای مواقع رانندگی، نشستن، بارداری و... طراحی شده­اند.

زیرنشیمنی نوعی است که برای افرادی که ساعات زیادی در روز را در جای ثابت می­نشینند کاربرد دارد. این محصولات از پیشرفت درد در ناحیه دنبالچه جلوگیری می­کنند. بالش­های مموری فوم نوع دیگری از محصولات طبی هستند که برای خواب مورد استفاده قرار می­گیرند. مموری فوم به گونه ای طراحی شده است که با سر مطابقت داشته باشد و آن را در جای خود نگه دارد.

بالش آرتروز، بارداری، دنبالچه و... برخی دیگر از انواع محصولات ارتوپدی هستند. ما در مجموعه «توانی نو» انواع متنوعی از محصولات طبی باکیفیت را ارائه می­کنیم که می­توانید بر حسب نیاز، مدل مورد نظر خود را از بین آن‌ها انتخاب کنید.